Ovesná kaše za studena s borůvkami

Bez starosti. Přes noc. Skvělé i na cestách. Připravíte prakticky bez práce, jen počítejte s tím, že je třeba vločky nechat odstát.
pinit

Oves je jednou z nejstarších plodin pěstovaných člověkem a jeho historie sahá tisíce let zpět. První zmínky o pěstování ovsa pocházejí z období doby bronzové, kdy byl oves oblíbenou plodinou v Evropě. V průběhu staletí se oves rozšířil do dalších částí světa, včetně Severní Ameriky.

Ovesné kaše jsou nedílnou součástí lidské stravy již od pravěku. Kaše z ovesných vloček byla oblíbeným jídlem ve starověkém Řecku a Římě, kde byla považována za zdravou a výživnou potravinu. V Evropě se ovesné kaše staly běžnou součástí denní stravy, zejména v chladnějších regionech, kde byl oves snadno dostupný a odolný vůči nepříznivým podmínkám.

Oves je bohatý na vlákninu, vitamíny a minerály, což ho činí výbornou volbou pro zdravou stravu. Ovesné kaše mají nízký glykemický index – pomalu uvolňují energii a dlouho udržují pocit sytosti. Jsou také vhodné pro lidi s celiakií, protože oves neobsahuje lepek (pokud je bezpečně bezlepkový).

Dnes existuje mnoho variant ovesných kaší, které lze připravit s různými přísadami, jako jsou ovoce, ořechy, semínka nebo med. Ovesné kaše jsou oblíbeným snídaněmi a jsou často doporučovány jako zdravá a vydatná volba do začátku dne.

Doba přípravy 3 min Doba stání 1 hodina Celková doba 1 hod 3 min
Porce: 2
Vhodné období: Vhodné po celý rok

O receptu

Zkoušeli jste ovesné vločky někdy jenom máčet a nevařit? Funguje to nečekaně dobře.

 

Suroviny

Postup

  1. Vločky dejte do misky a zalijte rostlinným mlékem.

  2. Přidejte dostatek vody tak, aby vločky byly zcela zakryté tekutinou.

  3. Pokud používáte mražené nebo sušené borůvky, přidejte je k vločkám již teď.

  4. Nechejte máčet nejméně 30 minut, nejlépe ale přes noc.

  5. Nakonec přidejte borůvky (pokud používáte čerstvé), nakrájené jablko a namleté lněné semínko.

Vlastnosti: ovesné vločky, borůvky, ovesná kaše

Leave a Comment

Mohlo by se vám líbit...